آغاز بهره برداری ِ پساب تصفیه شده توسط شهرداري كاشان

آغاز بهره برداری ِ پساب تصفیه شده توسط شهرداري كاشان

مراسم افتتاحیه بهره برداری از فاز اول پساب در فضای سبز شهری كاشان و کلنگ زنی فاز 2 اين پروژه با حضور حبيب راضي سرپرست دفتر هماهنگي عمراني و خدمات شهري سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و ابريشمي راد شهردار كاشان انجام شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، حبيب راضي سرپرست دفتر هماهنگي عمراني و خدمات شهري سازمان در اين مراسم گفت: اين پروژه براساس ظرفيتهاي مصوبه هيات دولت در زمینه اجرای اقدامات مربوط به مدیریت فضای سبز برنامه ريزي و با حمايت سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور اجرايي شده است.

وي با تاكيد بر ضرورت توجه شهرداري ها و شوراها به موضوعات مرتبط با كم آبي در برخي مناطق كشور افزود: به موجب مصوبه هیئت وزیران در زمينه اقدامات مربوط به مدیریت فضای سبز؛ مي بايستي در خصوص تخصیص منابع آبی مورد نیاز وضع موجود در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط و چارچوب طرح‌های مصوب از محل پساب فاضلاب سایر منابع غیر کیفی با رعایت اولویت‌ها اقدامات لازم صورت گيرد.

راضي در ادامه اظهار كرد: فاز یک خط انتقال پساب از تصفیه خانه مرکزی کاشان به سمت مخزن واقع در بلوار قطب راوندی به طول 5500 متر با لوله جی آر پی به قطر 300 و فشار کاری 10 بار و سختی 10000 انجام گرفته است.

وي اضافه كرد: این خط قابلیت انتقال دبی به ظرفیت 100 لیتر در ثانیه را داراست که در حال حاظر دبی که در اختیار سازمان پارک ها و فضای سبز 15 لیتر در ثانیه است.

وي افزود: عرصه هایی که قابلیت ابیاری با پساب را دارند اکثرا جنگلکاری حاشیه شهر به مساحت 500 هکتار می باشد که برای سیراب نمودن این سطح به دبی 75 لیتر در ثانیه نیاز می باشد.

به گفته راضي، در طول این مسیر از 4 حوضچه شیرالات که در داخل آن شیر هوا ، شیر تخلیه رسوب ، شیر یکطرفه و شیرپروانه ای گیربکس دار جهت کنترل خط، تعبیه شده است.

وی در ادامه اظهار كرد: این فرآیند به صورت شبانه روزی در اختیار شهرداری کاشان جهت آبیاری درختان حاشیه اتوبان و جنگل‌کاری‌های خزاق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وي همچنين گفت: تمامي مطالعات فاز 2 خط انتقال پساب نیز انجام گرفته است و طول این خط 6600 متر و لوله استفاده شده در این خط چدن داکتیل سایز 200 با فشار کاری 25 بار می باشد. لوله گذاری فاز 2 از ادامه فاز يك خط انتقال به سمت اتوبان قم - کاشان انجام خواهد شد .

کد: 50016974

زمان انتشار: دوشنبه 19 شهریور 1397 11:55 ق.ظ

تعداد نمایش: 175

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.