موافقت شوراي عالي ترافيك با مطالعات طرح جامع حمل و نقل بار شهر قم و اعطاي مجوز برگزاری دوره های آموزش سنجش مهارت و صدور گواهینامه راهبری قطار برقی به شهرداري شيراز

موافقت شوراي عالي ترافيك با مطالعات طرح جامع حمل و نقل بار شهر قم و اعطاي مجوز برگزاری دوره های آموزش سنجش مهارت و صدور گواهینامه راهبری قطار برقی به شهرداري شيراز

یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به ریاست دكتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزير کشور و رييس اين شورا چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه تشكيل شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، جمالی نژاد در خصوص مصوبات اين جلسه گفت: از دستور کارهای اين جلسه بررسی مطالعات طرح جامع حمل و نقل بار شهر قم بود که در نهایت به تصویب رسید.

وی در این زمینه توضیح داد: در طرح جامع حمل و نقل بار شهر قم کلیه مراکز تولید و جذب بار شهر قم به صورت کامل شناسایی و مورد آمار گیری قرار گرفته است. وضعیت پایانه های بار و بارانداز های موجود شهر قم آسیب شناسی شده و پیشنهادهايي در خصوص مکان یابی های جدید و ارتقای کیفیت آنها اتخاذ شد.

وي افزود: همچنین اقدامات مدیریتی شامل ایجاد محدودیت‌های تردد ممنوع برای ناوگان باری در هسته مرکزی شهر قم و در برخی ساعات روز، بررسی و تصویب شد.

جمالی نژاد اضافه کرد: همچنین موضوعاتی از قبیل چگونگی استفاده از فناوری های جدید اعم از دوربین های نظارت تصویری و دوربین های ثبت پلاک، همچنین دستگاه‌های توزین بار به صورت متحرک مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهادهايي در این خصوص مصوب شد.

وی یادآور شد: چگونگی حمل محموله های بار خطرناک، همچنین چگونگی هماهنگی و تماس با آتش نشانی و نحوه عبور و ساعات عبور آنها از سطح شهر نیز در این جلسه مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

جمالی نژاد در خصوص ساير مصوبات اين جلسه شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور گفت: در این جلسه، با درخواست شهرداری شیراز برای صدور مجوز برگزاری دوره های آموزش سنجش مهارت و صدور گواهینامه راهبری قطار برقی شهری و حومه در شهر شیراز موافقت شد.

وي افزود: بر این اساس شیراز پس از شهرهای تهران و مشهد به عنوان سومین شهر کشور، امتیاز صدور مجوز دوره آموزشی و گواهینامه راهبری قطار برقی را از شوراي عالي ترافيك شهرهاي كشور اخذ کرد.

 

کد: 50018788

زمان انتشار: چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 07:33 ب.ظ

تعداد نمایش: 122

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.