معاون اول رییس جمهوری: ساماندهی تهران محدود به مناطق ۲۲ گانه این شهر نیست/ ساماندهی نیازمند شناخت دقیق از تهران بزرگ است

معاون اول رییس جمهوری: ساماندهی تهران محدود به مناطق ۲۲ گانه این شهر نیست/  ساماندهی نیازمند شناخت دقیق از تهران بزرگ است

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: ساماندهی تهران محدود به مناطق 22 گانه این شهر نیست و برای حل مشکلات پایتخت لازم است که تصمیماتی برای شهر تهران و پیرامون آن اتخاذ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر سه شنبه 12 دی در جلسه ساماندهی تهران بزرگ و در راستای اجرای قانون امکان سنجی انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکز زدایی از تهران، با تاکید بر اینکه ساماندهی شهر تهران در وهله نخست نیازمند برخورداری از شناخت دقیق و جامع‌الاطراف نسبت به تهران بزرگ است، اظهار داشت: پس از آنکه شناخت دقیقی از تهران بزرگ حاصل شود حتماً قادر خواهیم بود ساماندهی شهر تهران را نیز بهتر انجام دهیم.

وی به نظرات مختلف کارشناسان برای حل مسائل و مشکلات تهران اشاره کرد و افزود: دو دیدگاه متفاوت برای حل مسائل و مشکلات تهران از سوی کارشناسان که یکی انتقال پایتخت و دیگری ساماندهی منطقه شهری تهران بزرگ است مطرح می شود که لازم است دبیرخانه شورا هر دو دیدگاه را مورد بررسی دقیق و علمی قرار دهد و برای تصمیم گیری نهایی به جلسه شورای عالی ارائه کند.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ساماندهی شهر تهران به معنای آنست که باید برای همه مسائل تهران بزرگ یعنی تهران و مناطق اطراف آن چاره اندیشی کنیم، خاطر نشان کرد: ساماندهی تهران محدود به مناطق 22 گانه این شهر نیست و برای حل مشکلات تهران لازم است که تصمیماتی برای شهر تهران و پیرامون آن اتخاذ شود.

جهانگیری بر ضرورت برگزاری منظم و مستمر جلسات شورای عالی ساماندهی شهر تهران تاکید کرد و گفت: تهران با وجود آنکه از امکانات بیشتری نسبت به سایر استان ها برخوردار است اما از مسائل متعددی نیز رنج می برد و لازم است که تصمیمات راهگشایی اتخاذ کنیم تا سطح کیفیت زندگی در تهران ارتقاء پیدا کند و مسائل موجود برطرف شود.

وی همچنین با تاکید بر لزوم نهایی شدن آیین نامه ساماندهی تهران بزرگ، خاطرنشان کرد: آیین نامه ساماندهی تهران بزرگ باید به سرعت تدوین و نهایی شود که برای این کار لازم است هماهنگی لازم میان دستگاه های مرتبط با محوریت وزارت راه و شهرسازی ایجاد شود.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به گزارش وزارت راه و شهرسازی در خصوص مطالعات طرح ساماندهی منطقه شهری تهران بزرگ، بر ضرورت تکمیل این مطالعات تاکید کرد و گفت: یافته های این طرح مطالعاتی باید در دبیرخانه شورا و با حضور دستگاه های مرتبط به دقت مورد بررسی قرار گیرد و برای راهکارهای اجرایی و تامین مالی اجرای طرح ها برنامه ریزی شود.

در این جلسه که وزیران راه و شهرسازی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، شهردار تهران،‌ رییس شورای اسلامی شهر تهران و برخی نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، نماینده وزارت راه و شهرسازی گزارشی از مطالعات صورت گرفته تحت عنوان مطالعات طرح ساماندهی منطقه شهری تهران بزرگ ارائه کرد و ضمن تشریح چشم انداز آینده و ارزیابی ادامه روند ها تا افق 1415، پیشنهاداتی را به منظور ساماندهی تهران بزرگ مطرح کرد.

در این جلسه مقرر شد دبیرخانه شورا، جلساتی را با دستگاه های مرتبط در خصوص موضوعات مرتبط با ساماندهی تهران بزرگ برگزار و نتایج را برای تصمیم گیری در جلسات آتی شورای عالی ساماندهی تهران بزرگ مطرح کند.

 

کد: 50013615

زمان انتشار: سه شنبه 12 دی 1396 08:23 ب.ظ

تعداد نمایش: 168

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.