چهار هزار دستگاه اتوبوس و مینی بوس امسال به شهرداریها واگذار می شود

معاون پشتیبانی و امور اجرائی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از خرید و واگذاری دو هزار دستگاه اتوبوس و دو هزار دستگاه مینی بوس به شهرداری ها در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، محسن مسلم خانی روز یکشنبه نهم مرداد ماه در مراسم تحویل 150 دستگاه اتوبوس درون شهری ساخت شرکت عقاب افشان سمنان به سازمان شهرداری و دهیاریهای کشور در سمنان ضمن بیان مطلب فوق گفت : سه هزار میلیارد ریال برای خرید این تعداد اتوبوس و مینی بوس در نظر گرفته شده است.

وی سهم یارانه دولتی را برای خرید اتوبوس برای شهرداریها 5/82 درصد و سهم شهرداری ها را 5/17 درصد عنوان کرد و اظهار داشت: برای خرید مینی بوس نیز سهم یارانه دولتی 65 و سهم شهرداریها 35 درصد است.

وی با بیان اینکه سال گذشته خرید سه هزار دستگاه اتوبوس برای واگذاری به شهرداریها تعهد شده بود، افزود: تولیدکنندگان اتوبوس در داخل کشور تاکنون موفق به تحویل یک هزار و 500 دستگاه شدند.

مسلم خانی گفت: هفت کارخانه تولیدکننده اتوبوس داخلی تحویل این تعداد اتوبوس را متعهد شده بودند که با وجود برخی مشکلات این تعهد توسط برخی از تولیدکنندگان داخلی به انجام نرسید.

وی تصریح کرد: در سال جاری اگر تولیدکنندگان موفق به انجام تعهدات خود نشوند واردات خودرو از دیگر کشورها در دستور کار قرار خواهد گرفت اما همچنان اولویت تامین اتوبوس برای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور تولیدکنندگان داخلی هستند.

وی با اشاره به اینکه به تولیدکنندگان اتوبوس داخلی که تعهدات سال گذشته خود را به موقع تحویل دهند سهم بیشتری در قراردادهای جدید تعلق می گیرد، اضافه کرد: شرکت عقاب افشان سمنان به خاطر انجام به موقع تعهدات از عملکرد مطلوبی دراین زمینه برخوردار است.

شایان ذکر است از 150 دستگاه اتوبوس ساخت شرکت عقاب افشان سمنان که تحویل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور شد 100 دستگاه اتوبوس برای شهرداری مشهد مقدس و 50 دستگاه نیز برای شهرداری اهواز در نظر گرفته شده است.

کد: 5002345

زمان انتشار: دوشنبه 12 اسفند 1392 02:32 ق.ظ

تعداد نمایش: 17

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.