اولین جلسه کارگروه هماهنگی بسیج سازندگی کشور/ تاكيد جمالی نژاد بر تشكيل كارگروه هاي استاني و بهره گيري از ظرفيت جوانها در جراي 40 هزار پروژه عمراني زودبازده

اولین جلسه کارگروه هماهنگی بسیج سازندگی کشور/ تاكيد جمالی نژاد بر تشكيل كارگروه هاي استاني و بهره گيري از ظرفيت جوانها در جراي 40 هزار پروژه عمراني زودبازده

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تقدير از بسيج سازندگي براي اجراي 40 هزار پروژه زودبازده در روستاها و شهرهاي كوچك كشور بر تشكيل كارگروه هاي استاني اين موضوع و بهره گيري از ظرفيت جوانها در اجراي پروژه ها تاكيد نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ مهدي جمالي نژاد كه صبح چهارشنبه 22 اسفند در اولین جلسه کارگروه هماهنگی بسیج سازندگی کشور كه در وزارت كشور تشكيل شد سخن مي گفت، با بیان اینکه قرار است در دهه پنجم انقلاب شاهد یک جهش در انجام فعاليتها با هدف پيشرفت كشور باشیم، از بسیج سازندگی كه در شرایط فعلي اقتصادي كشور با هدف ايجاد اميد در جامعه و توسعه مناطق محروم اجراي 40 هزار پروژه عمراني را آغاز كرده، تشكر نمود.

وي افزود: به منظورهماهنگي و تعامل حداكثري لازم است در كنار كارگروه ملي، کارگروههای استانی نيز تشكيل تا مديران استانها و مديران استانداري ها و فرمانداران هم در روند اجراي اين پروژه ها مشاركت نمايند.

وي همچنین با اشاره به اینکه حضور خیرین در این عرصه ميتواند تاثيرگذار باشد، تاکید کرد: باید به حضور خیرین در اجراي پروژه ها سمت و سوي مناسبي داد.

جمالی نژاد در ادامه بر استفاده حداکثری از ظرفیت جوانان در اجراي اين پروژه ها تاکید نمود و گفت: بهترین جا برای استفاده حداکثری از ظرفيت جوانان،‌ بسیج سازندگی است که کار اجرا را لمس و درک کنند و آنان را برای کار اجرایی توانمند می کند.

وی بر تقویت روحیه کار و نشاط و داشتن روحیه اوایل انقلاب و دهه شصت در خصوص خدمت شبانه روزي براي رفع محروميتها تاکید کرد و گفت: حضور بسیج سازندگی این روحیه را تقویت می کند، همچنین استفاده از ظرفیت نیروی های متخصص و کارشناسان مجرب و کمک به تمرین مدیریت و کار گروهی است.

وی با تاكيد بر اينكه حوزه عمراني وزارت كشور و سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور آماده همه نوع همكاري و همفكري در خصوص اجراي 40 هزار پروژه مي باشد، پیشنهاد کرد که تفاهم نامه ای بین سازمان شهرداری ها و دهیاری هاي كشور وسازمان بسیج سازندگی برای پیشبرد هرچه بهتره کارها منعقد شود.

جمالی نژاد در خاتمه با بيان اينكه جلسات کارگروه هماهنگی بسیج سازندگی کشور بطور مستمر تشكيل خواهد شد، گفت: امیدوار هستم این اقدامی که شروع شده است به بار بنشیند و در همه روستاها و شهرها شاهد پیشرفت آن و رفاه مردم باشیم.

 

تصاوير مرتبط

 

کد: 50018483

زمان انتشار: چهارشنبه 22 اسفند 1397 02:46 ب.ظ

تعداد نمایش: 206

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.