مهندس مرضيه حصاري مديركل حمل و نقل عمومي و ترافيك شهري سازمان خبر داد:

احداث اولین مرکز مدیریت یکپارچه امداد و نجات حوادث و سوانح کشور

احداث اولین مرکز مدیریت یکپارچه امداد و نجات حوادث و سوانح کشور

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها ودهياري هاي كشور، ‌مهندس مرضيه حصاري در حاشيه نشست معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیک شهرداری های کشور که در روزهای 11 لغایت 13 اردیبهشت ماه به میزبانی شهرداری تبریز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اين نشست مقرر گردید در راستای مدیریت امداد و نجات سوانح و حوادث شهری از جمله حوادث ترافیکی، اولین مرکز مدیریت امداد و نجات حوادث و سوانح با محوریت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و با همکاری مشترک شهرداری، اورژانس کل کشور و اورژانس شمال غرب کشور در کلانشهر تبریز احداث گردد.
وي گفت: در طرح مذکور، شهروندان در تمامی حوادث صرفاً با یک شماره واحد تماس خواهند گرفت که ارتباط آن ها با این مرکز برقرار شده و به فراخور موضوع و از طریق سامانه هوشمند و اپراتورهای مستقر در مرکز به واحدهای زیربط جهت انجام عملیات امداد، اطلاع رسانی خواهد شد.
مديركل حمل و نقل عمومي و ترافيك شهري سازمان شهرداري ها ودهياري هاي كشور افزود: مدت زمان امداد رسانی نیز در شرایط وقوع حوادث و سوانح به طرز قابل ملاحظه-ای کاهش یافته و عملاً با ایجاد حداکثر هماهنگی بین دستگاه های متولی، مدیریت یکپارچه امداد و نجات برای اولین بار در کشور اجرا خواهد شد.
وي بيان داشت: در اين نشست آسیب شناسی ساختار سازمانی شهرداری ها در حوزه حمل ونقل شهری مورد بررسی مدیران و صاحب نظران اين حوزه قرار گرفت و در کارگروه های تخصصی تشکیل شده، تصمیمات جهت پیشنهاد اصلاح ساختار شهرداری ها و اساسنامه سازمان ها نهایی گردید.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به حضور مدیرکل دفتر حمل ونقل وزارت کشور  در اين نشست و بحث های مطرح شده در خصوص مشکلات جدی شهرداری در احداث و بهره برداری از مراکز کنترل ترافیک که عملاً اعمال قانون با استفاده از زیرساخت های هوشمند را دچار اشکال نموده است، مقرر گردید جلسات تخصصی سامانه های هوشمند حمل ونقل و ترافیک با همکاری شهرداری ها و به مدیریت وزارت کشور تشکیل شود تا مباحث و مشکلات از این طریق پیگیری گردد.
براساس اين گزارش، این نشست 2روزه به میزبانی معاونت حمل ونقل و ترافیک و سازمان مدیریت حمل بار و کالای شهرداری تبریز و با هماهنگی و حضور مهندس مرضيه حصاری مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهندس محمدیان یزدی مدیرکل دفتر حمل ونقل وزارت کشور و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مدیران عامل اتحادیه های پایانه، تاکسی و حمل ونقل همگانی و تعدادی از معاونین حمل ونقل و ترافیک شهرداری و مدیران عامل سازمان های اتوبوسرانی، تاکسیرانی، پایانه ها و بار و مسافر برگزار گردید.
از ديگر برنامه هاي اين نشست دو روزه مي توان به بازدید از زیرساخت های ترافیکی شهر تبریز از قبیل پایانه مسافربری شهرداری، خط 1 مترو تبریز و مرکز کنترل ترافیک اشاره نمود.

 

کد: 50015180

زمان انتشار: شنبه 15 اردیبهشت 1397 07:21 ب.ظ

تعداد نمایش: 339

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.