مصوبات شانزدهمين جلسه كارگروه ملي وام دهياري‌ها اعلام شد

مصوبات شانزدهمين جلسه كارگروه ملي وام دهياري‌ها اعلام شد

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از موافقت كارگروه ملي وام دهياري‌ها با معرفي7 طرح اقتصادي و درآمدزاي دهياري‌ها به بانك براي اعطاي تسهيلات خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور،‌ سعيدرضا جندقيان بيدگلي با اعلام خبر فوق گفت: شانزدهمين جلسه كارگروه ملي وام دهياري‌ها نوزدهم دي ماه در راستاي توانمندسازي نهاد دهياري، ايجاد منابع درآمدي پايدار، رونق اقصادي و ايجاد اشتغال در مناطق روستايي در چارچوب تفاهم نامه همكاري مشترك با پست بانك ايران در سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور تشكيل شد.

وي افزود: اعضاي كارگروه ملي وام دهياري‌ها در اين جلسه با معرفي 7 طرح اقتصادي و درآمدزاي دهياري‌هاي استان‌هاي هرمزگان و بوشهر به بانك براي اعطاي تسهيلات موافقت نمودند.

وي همچنين اعلام كرد: براساس پيش‌بيني انجام شده با اجراي اين طرح‌ها 160 فرصت شغلي جديد در مناطق روستايي شاهد ايجاد مي شود.

جندقيان اضافه كرد: در ادامه 119 مورد درخواست وام براي خريد ماشين‌آلات عمراني و خدماتي از استانهاي اصفهان، زنجان، بوشهر، خراسان‌جنوبي، فارس، تهران، آذربايجان ‌شرقي، گلستان، چهارمحال و بختياري و هرمزگان به تصويب كارگروه رسيد.

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از دهياران خواست تا ضمن شناسايي فرصت‌ها، قابليت‌ها و مزيت‌هاي روستاي خود و با اتخاذ راهكارهايي براي خلق مزيت‌ها و فرصت‌‌ها جديد در روستاها از اين فرصت ايجاد شده براي رونق اقتصادي روستا و ايجاد درآمد پايدار براي دهياري نهايت استفاده را ببرند.

وي در خاتمه ابراز اميدواري نمود كه با ورود عالمانه دهياري به برخي از زمينه‌هاي اقتصادي جديد،‌ بستر لازم براي سرمايه‌گذاري‌هاي آتي در مناطق روستايي فراهم شود.

شايان ذكر است اعضاي كميته ملي وام دهياري ها عبارتند از: معاون امور دهياري‌ها،‌ معاون پشتيباني و توسعه منابع، مديران‌كل دفاتر حراست، مديريت عملكرد، بازرسي و پاسخگويي به شكايات، امور اقتصادي و خدمات مالي، امور مالي و ذيحسابي و برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، نمايندگان پست بانك ايران و در اين جلسات نمايندگان استانداري و دهياران متقاضي دريافت وام، طرح‌هاي مربوطه را به منظور پرداخت تسهيلات بانكي كم‌بهره معرفي مي نمايند.

 

کد: 50013720

زمان انتشار: شنبه 23 دی 1396 01:40 ب.ظ

تعداد نمایش: 297

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.