افشانی: حتی یک نیرو خارج از چارچوب در شهرداریها استخدام نشود

افشانی: حتی یک نیرو خارج از چارچوب در شهرداریها استخدام نشود

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در نشست هم‌اندیشی مدیریت شهری در استانداری کرمانشاه گفت: شهرداران مسئول استخدام نیروهای معرفی شده از طرف اعضای شورای شهر نیستند و از شهرداران می خواهم که حتی یک نیرو

به گزارش خبرگزاری ها از کرمانشاه، سید محمدعلی افشانی که عصر پنجشنبه 20 مهر در نشست هم‌اندیشی مدیریت شهری در استانداری کرمانشاه سخن می گفت، افزود: شهرداران و اعضای شورای شهر باید بر قوانین شوراها و شهرداری ها مسلط باشند و اگر شهرداران در آزمونهای مربوطه نمره لازم را کسب نکنند، احکام مسئولیت آنها را لغو می کنیم.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور گفت: سه اصلی که باید مبنای عمل شوراها باشد قانون، رعایت حقوق انسانها و تعامل سازنده است و باید حقوق مردم را بر منافع خود، خانواده، گروه و جناح خود ترجیح دهند.

افشانی در ادامه گفت: زمانی که استاندار بودم به فرمانداران می گفتم که به قیمت جانشان از رأی مردم دفاع کنند و اعضای شورای شهرهم باید با مسئولیت اجتماعی به شورا بنگرند و شهرداران هم بدانند که در واقع با واسطه توسط مردم انتخاب می شوند.

وی اظهار کرد: در این سال هایی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد، به تجربه آموخته ایم که بدون حضور مردم امکان اداره کشور وجود ندارد و اعتماد مردم بالاترین سرمایه اجتماعی برای شوراهاست.

وی بیان کرد: اگر اعتماد مردم را جلب کردیم آن وقت مردم به پرداخت به موقع عوارض در توسعه اقتصادی به جامعه کمک خواهند کرد، اگر در گذشته حقی از کرمانشاه تضییع شده باشد با تمام وجود و توان تلاش میکنم که بخشی از آن را بخاطر مردم کرمانشاه احیا کنم.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور افزود: استان کرمانشاه به لحاظ تاریخی، طبیعت و زیرساختها دارای پتانسیل بالایی است که باید از آن ها در جهت پبشرفت و توسعه استفاده کنیم.

وی اربعین حسینی و بحث تردد زائران از کرمانشاه را فرصتی تاریخی برای توسعه استان دانست و گفت: با ایجاد بازارچه های کوچک صنایع دستی استان، ایجاد اقامتگاهها و... می‌توان برای توسعه اقتصادی استان گام برداریم و مسوولین باید از این فرصت در جهت توسعه و عمران استان و ایجاد اشتغال، نهایت استفاده را ببرند.

افشانی گفت: باید از ایجاد یاس و ناامیدی دوری کنیم و با معرفی ظرفیت های این استان در مردم امید ایجاد کنیم تا مردم خودشان در راستای آبادانی استان حرکت کنند.

وی همچنین گفت: خوشحالم که مهندس بازوند که یک نیروی توانمند و باتجربه به ویژه در حوزه عمرانی هستند، به عنوان استاندار کرمانشاه منصوب شده و آینده توسعه استان با حضور ایشان روشن است.

در ادامه این نشست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه گفت: حاشیه نشینی کرمانشاه وضعیت بسیار نامطلوب و ‌نگران کننده ای دارد که زخم عمیقی بر پیکر این شهر است و اگر به موقع و با فوریت درمان نشود، دامنه خسارت آن، تمام شهر را در بر می‌گیرد.

وی افزود: امروز حاشیه نشینی و کمبود درآمد شهرداریها از عمده ترین چالش های شوراهاست و این چالش در استان ما شدت بیشتری دارد، چرا که در استان سرانه بیکاری بالاست و ‌در نتیجه سرانه درآمد شهرداریها پایین است.
وی گفت: سرانه درآمد شهرداریها از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و با این روند، حرکت کردن در مسیر عمرانی و توسعه شهری مشکل است.
وی اظهار کرد: رویکرد شهرداریها و شوراها باید به گونه ای باشد که در راستای اشتغال و کارآفرینی حرکت کنند.
استاندار کرمانشاه گفت: منابع درآمد شهرداریها باید از حالت سنتی خارج شود که بهترین راهکار آن دعوت از سرمایه گذاران برای انجام پروژه های عظیم است.
بازوند اضافه کرد: یک شهردار زمانی شهردار موفقی محسوب می شود که درآمد مردم شهر را افزایش دهد.
وی گفت: شهرداریهای ما با مشکلات متعددی از جمله معوقات حقوق شهرداریها، دست و پنجه نرم می کنند که موجب نارضایتی به ویژه در بخش خدماتی شهرداریها و ‌طبیعتا افت کیفیت خدمات شهری شده است.
استاندار کرمانشاه همچنین گفت: شهرداریها می توانند در حوزه مسکن رونق ایجاد کنند، به شرط اینکه مصوبات آنها مورد حمایت قرار گرفته و اجرا شود.
بازوند افزود: عمده مطالبات مردم و رأی به شوراها، در واقع رأی به عمران و آبادانی شهرها و روستاهاست و انتظار می رود که شوراها پاسخ مناسبی به اعتماد مردم بدهند.

 

 

کد: 50012737

زمان انتشار: پنج شنبه 20 مهر 1396 10:31 ب.ظ

تعداد نمایش: 1961

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.