طرح نوسازي تاکسی های فرسوده ادامه دارد

طرح نوسازي تاکسی های فرسوده ادامه دارد

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: طرح نوسازي ناوگان تاكسيراني شهري كه از بهمن 94 و با حمايت دولت آغاز شده همچنان ادامه دارد.

مرتضی ضامنی كه در شبکه خبر سيما سخن مي گفت، افزود: در طرح نوسازی تاکسی های فرسوده دستگاه های مختلفی از جمله وزرات کشور به عنوان مجری طرح نوسازی، گمرک جمهوری اسلامی ایران، شرکت خودرو ساز و بانک های عامل دست اندر کار می باشند.

وي گفت: در طرح نوسازی تاکسی های فرسوده 79 هزار نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد حدود 68 هزار نفر فرآیند تکمیل پرونده را انجام داده اند و در حال حاضر 65 هزار تاکسی فرسوده از رده خارج شده است.

ضامنی افزود: 57 هزار و پانصد دستگاه خودروی جایگزین تاکنون تحویل مالکین شده است.

وي همچنين گفت: مبلغ 200 میلیون ریال تسهیلات با سود 16 درصد به مالکین تاکسی های فرسوده پرداخت می شود و مبلغ 50 میلیون ریال ارزش گواهی اسقاط برای مالکین لحاظ شده است و مبلغ پنج میلیون ریال به خودروی اسقاط شده لحاظ شده که جمعا 25 میلیون و پانصد هزارتومان تسهیلات به مالک خودرو داده می شود که الباقی مبلغ را خود مالک باید پرداخت کند.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور همچنين اضافه كرد: برخورد بانک ها در پرداخت تسهیلات به مالکین خودرو سختگیرانه نیست و اگر رانندگان تاکسی چک برگشتی و اقساط معوقه داشته باشند، تاثیری در پرداخت تسهیلات ندارد.

کد: 50013251

زمان انتشار: جمعه 10 آذر 1396 10:55 ق.ظ

تعداد نمایش: 140

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.