هماهنگی با استان های معین مرز مهران برای تکمیل زیرساختها و تامین ماشین آلات

هماهنگی با استان های معین مرز مهران برای تکمیل زیرساختها و تامین ماشین آلات

نشست هماهنگی ستاد اربعین استان ایلام با حضور سلیمانی استاندار، حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین، مجید عبدالهی دبیر کمیته زیرساخت این ستاد و نمایندگان استانداری های معین این استان و مسئولان استانی و محلی در مرز مهران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مجید عبدالهی در این نشست گفت: فلسفه استان های معین، بسیج منابع و امکانات و استفاده از ظرفیت های استانها برای ارایه خدمات به زائران اربعین حسینی در مرز مهران است.

وی با ارایه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه تکمیل زیرساختهای مرز مهران گفت: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده شش استان معین مرز مهران نیازمندی ماشین آلات این مرز شامل ماشین حمل زباله، آتش نشانی و ماشین آلات راه سازی سنگین را با هماهنگی استانداری ایلام در منطقه مرزی مهران مستقر خواهند نمود.

عبدالهی در خصوص اقدامات عمرانی برای ایجاد و تکمیل زیرساختهای مرزهای اربعین اضافه کرد: در این زمینه دو نوع اقدام صورت می گیرد که اولی خدمات کوتاه مدت نظیر پارکینگ و دومی اقدامات بلند مدت شامل ایجاد زیرساختهای ماندگار، کیفی و دائم توسط استان های معین در مرزهای مورد نظر می باشد.

شهریار حیدری دبیر ستاد اربعین کشور نیز در این جلسه گفت: زیرساخت ها امسال نسبت به سال های گذشته از لحاظ کمی و کیفی حداقل 30 درصد افزایش پیدا کرده است، پروژه های نیمه تمامی که مانع رفت و آمد روان بود و گره های گرافیکی ایجاد می کرد امسال در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه نداریم.

وی افزود: با توجه به این که سال گذشته ترددها نظم مناسبی پیدا کرده بود، امسال نسبت به سال های گذشته از نظم و انضباط بیشتری برخوردار خواهد بود و امیدوار هستیم که زائران با ثبت نام به و اعزام به موقع و نیز مدیریت زوار از این امکانات فراهم شده استفاده کنند.

حیدری اضافه کرد: از امروز نیز استان های معین که برای هر مرزی تعریف شده نسبت به ایجاد و استقرار مواکب و کمک به زیرساخت های لازم حضور پیدا کنند.

وی یادآور شد: این استان ها از امروز کار میدانی و اجرایی را شروع کردند برخی استان ها نسبت به برگزاری مواکب نیز اقدام کرده اند، هر چه که به اربعین نزدیک تر می شویم به همان میزان نیز میزان خدمات بیشتر خواهد شد.

 

کد: 50017255

زمان انتشار: پنج شنبه 19 مهر 1397 03:00 ب.ظ

تعداد نمایش: 184

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.