مجوز تعيين و ارتقاي درجه 352 دهياري استان بوشهر ابلاغ شد

مجوز تعيين و ارتقاي درجه 352 دهياري استان بوشهر ابلاغ شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از بررسي درخواست استانداري بوشهر در زمينه درجه بندي تعدادي از دهياري هاي اين استان و ابلاغ مجوز تعيين درجه 352 دهياري از سوی رئيس اين سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سعيدرضا جندقيان با بيان خبر فوق افزود، در شصت و ششمين جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشكيل شد، مدارک مربوط به تعیین و ارتقاي درجه‌ دهیاری‌های استان بوشهر بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفت كه 352 دهیاری واجد شرایط شناخته شد.

وي افزود: بر اين اساس درجه مربوط به 292 دهیاری تعیین و درجه مربوط به 60 دهیاری ارتقا یافت.

جندقيان در ادامه اظهار كرد: پس از ابلاغ درجه دهياري‌هاي استان بوشهر در سال جاري كه دومين نوبت درجه‌بندي دهياري‌هاي استان است، تمامي دهياري‌هاي اين استان تعيين درجه شده‌اند كه از اين تعداد 48درصد از دهياري‌ها داراي درجات يك و دو و 36 درصد داراي درجات سه و چهار و 16درصد نيز درجه پنج و شش دارند.

وي افزود: با توجه به اينكه پس از دو سال از تاريخ صدور مجوز، دهياري‌ها درجه‌بندي مي‌شوند تاكنون 20 هزار و 319 دهياري در كشور درجه‌بندي شده‌اند كه با توجه به تعداد مجوزهاي صادره نسبت به دو سال قبل، بيش از 65درصد دهياري‌ها در حال حاضر از سوي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور تعيين درجه شده‌اند.

جندقيان با بيان اينكه درجه‌بندي دهياري‌ها در ساماندهي و نظام‌بخشي به ساختار تشكيلاتي دهياري‌ها مؤثر مي‌باشد، اضافه كرد: لازم است تا استانداري‌هاي سراسر كشور، با دقت هرچه بيشتر روستاهاي واجد شرايط خود را بر اساس سه شاخص وسعت، جمعیت و درآمد به منظور تعيين و يا ارتقا درجه شناسايي نمايند.

وي در خاتمه متذكر شد: مشخصات دهياري هاي واجد شرايط پس از تأييد اعضاي محترم كميسيون تعيين درجه دهياري‌هاي استان، براي بررسي در كميسيون ملي تعيين درجه دهياري‌ها بايد به معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال شود.

کد: 50013728

زمان انتشار: یکشنبه 24 دی 1396 01:06 ب.ظ

تعداد نمایش: 269

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.