نشست مدیران عامل سازمان های سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداریها تشکیل شد

نشست تخصصی مدیران عامل سازمان های سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداریها چهارشنبه 13 دی از سوی دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در حاشیه هشتمين همایش شهرایده آل در جزیره کیش تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، در اين نشست نظام نامه جداسازي سامانه هاي آبياري فضاي سبز از سامانه و منابع تامين آب شرب شهري بررسي و پس از بحث و تبادل نظر حاضران و اخذ نظرات مطرح شده، مقرر شد کارگروه تخصصی به منظور نهایی نمودن این نظام نامه با عضویت تنی چند از مدیران عامل سازمان های سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداریها و نماینده سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور تشکیل شود.

در ادامه در زمينه پيش نويس آيين نامه اجرايي ماده22 قانون هواي پاك نيز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد كه دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور نظرات مطرح شده در اين نشست را در پيش نويس لحاظ نمايد.

همچنين تجربه شهرداري مشهد در خصوص پارك هاي كم نهاده در فضاي سبز شهري، شامل گياهاني كه از لحاظ سازگاري با محيط مقدار آب كمتري نياز دارند و هزينه نگهداري آنها نيز كم است، ارايه شد.

در ادامه تجربه شهرداري قم در خصوص فرايند اجرايي ايمن سازي سيستم هاي برق و تاسيسات روشنايي پارك ها و فضاي سبز ارايه و مقرر شد اين تجربه با استفاده از تجربيات ساير شهرداري ها بصورت يك دستورالعمل تهيه تا پس از تصويب ابلاغ شود.

کد: 50013628

زمان انتشار: چهارشنبه 13 دی 1396 07:38 ب.ظ

تعداد نمایش: 446

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.