نشست شهرداران استان آذربايجان غربي با مديران سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور و وزارت كشور برگزار شد

نشست شهرداران استان آذربايجان غربي با مديران سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور و وزارت كشور برگزار شد

نشست معاون امور شهرداری ها و مدیران کل دفاتر حراست و پدافند غیرعامل و ارزيابي عملكرد، بازرسي و پاسخگوئي و نوسازي و تحول اداري سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و مدیرکل دفتر امور شوراهای وزارت کشور با شهرداران استان آذربايجان غربي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور، دراين ديدار كه چهارشنبه 22 خرداد در استانداري آذربايجان غربي تشكيل شد، گزارشی در خصوص آخرین برنامه ها و تصمیمات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و حوزه معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و موضوعات مرتبط به شهرداریها که در قانون بودجه سال 98 درج شده برای حاضران بیان و به پرسشهای آنان پاسخ داده شد.

حسين رجب صلاحی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور د راين نشست گفت : در بودجه سال 98 در حوزه شهرداری ها 8000 میلیارد تومان اعتبار تحت عنوان اوراق مشارکت پیش بینی شده است.

وي افزود: این میزان اعتبار در سه حوزه توسعه حمل و نقل ریلی، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی وبازآفرینی شهری هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به سفرهای استانی مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و وزارت کشور افزود: بررسی مسائل و مشکلات شهرداران و هم‌افزایی و تلاش در رفع موانع از اهداف این سفرهاست.

رجب صلاحي در ادامه به برنامه های سازمان در راستای حمایت از شهرداری ها اشاره کرد و ادامه داد: در قانون بودجه 6000 میلیارد تومان معادل 4 میلیون تن سهمیه قیر پروژه های عمرانی است که از این میزان 48 درصد برای پروژه های راه و شهرسازی و 17 درصد آن سهمیه سازمان شهرداری ها و دهياريهاي كشور برای پروژه های عمران شهری است که با توجه به تفاهم نامه فی مابین شرکت بازآفرینی شهری و سازمان شهرداری ها قیر مورد نیاز شهرهای بزرگ در مناطق هدف بازآفرینی از این محل افزایش می یابد.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور د خصوص طرح های مدیریت پسماند های شهری نیز اظهار داشت : امسال 1000 میلیارد تومان اعتبار برای این بخش بینی شده است که با تصويب آیین نامه اجرایی آن به شهرداریهای دارای طرح و برنامه اختصاص می یابد.

رجب صلاحی همچنین در خصوص ناوگان تاکسی نیز گفت: خوشبختانه فرایند واردات تاکسی در حال تصویب در دولت می باشد .

یکی از مباحث مرتبط با شهر ارومیه راه اندازی تراموا در این شهر می باشد که جلسه ویژه در این خصوص با شهردار ارومیه برگزار گردید.

 

کد: 50019003

زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1398 01:00 ب.ظ

تعداد نمایش: 113

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.