حضور سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل صنعت ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته

حضور سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل صنعت ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته

دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل صنعت ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته كه طي روزهاي 25 تا 28 ارديبهشت در تهران برگزار مي شود، حضور دارد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور، در اين نمايشگاه كه در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي شود، سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ايدرو) به طور مشترک در فضای باز سالن ۸ و ۹ حضور دارند.

در این نمايشگاه آخرین دستاوردهای حوزه راه آهن و صنعت حمل و نقل ریلی در حوزه تولید ریل و انواع واگن و همچنین خدمات حمل و نقل و شرکت‌های فعال به بازدید‌کنندگان نمایش داده شود و چند شرکت خارجي نيز حضور دارند.

در روز نخست اين نمايشگاه دكتر آخوندي وزير راه و شهرسازي و مهندس خندان دل رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از اين غرفه بازديد و حسين رجب صلاحي مديركل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور و دلیری معاون توسعه سرمایه گذاری صنعتی ایدرو گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در زمينه طرح تأمین و تولید ۲۰۰۰ دستگاه واگن را ارائه نمودند.

پیشنهاد وزارت کشور برای تأمین دو هزار دستگاه واگن برای خطوط متروی تهران و سایرکلانشهرها در جلسه اول شهریورماه سال گذشته شورای اقتصاد، که به ریاست معاون اول محترم رئیس جمهور تشکیل شد، به تصویب رسید که مقرر شد تأمین این تعداد واگن با حداکثر استفاده از توانمندی های ساخت داخل انجام شود.

قرارداد مديريت طرح تامين وخريد دوهزاردستگاه واگن مترو برای ۹ کلان شهر تهران، کرج، شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه 16 بهمن ماه سال گذشته و در حضور معاون اول رئيس جمهوري از سوي مهندس معظمي رئيس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ايدرو) و مهندس خندان دل معاون عمران و توسعه شهري و روستائي وزير كشور و رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي امضاء شد.

تامین و خرید دو هزار دستگاه واگن مترو قرار است با سرمایه گذاری دو میلیارد یورویی از طریق برگزاری مناقصه بین المللی و با استفاده از تسهیلات مالی خارجی به گونه ای اجرا شود که به تقویت توان ساخت داخل و انتقال فناوری ساخت واگن هاي مترويي به کشور تا حداقل ميزان 55 درصد بومي سازي منجر شود.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو) در روند تأمین این دوهزار واگن، در قالب مدیریت طرح با وزارت کشورهمکاری می کند.

اهداف عمده تامين دو هزار دستگاه واگن متروي عبارتست از: ارتقاء كمي كيفي حمل و نقل عمومي در9 كلانشهر، تشكيل زنجيره هاي توليد قطعات و جلوگيري از تنوع تكنولوژي، ايجاد اشتغال، كاهش آلايندگي هوا و كاهش مصرف سوخت.

برخي مزاياي ساخت واگن هاي مترو در داخل كشور عبارتست از: ايجاد زنجيره تامين و دانش ساخت داخل در جهت اقتصاد مقاومتي، استفاده ازظرفيت واگن سازان داخلي و ايجاد اشتغال،‌ كاهش خروج ارز از كشور، جلوگيري از انحصاري بودن توليد واگن مترويي در كشور و راه اندازي خطوط توليد واگن مترو در كشور با استفاده از فناوري هاي روز دنيا .

شايان ذكر است اولين مناقصه بين المللي ساخت و توليد واگن مترو امسال برگزار خواهد شد.

 

 

 

کد: 5009170

زمان انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 11:52 ق.ظ

تعداد نمایش: 188

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.