جمالی نژاد: اعتماد شرط لازم جذب سرمایه گذار و مشارکت مردم در برنامه های شهرداری است

جمالی نژاد:  اعتماد شرط لازم جذب سرمایه گذار و مشارکت مردم در برنامه های شهرداری است

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: اگر اعتماد باشد، سرمایه گذاری شکل می گیرد، مردم مشارکت می کنند، هزینه های شهرداری ها کم می شود و درآمد شهرداری ها افزایش می یابد و به دنبال آن نیز برنامه ها عملیاتی و موفقیت حاصل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی از شیراز، مهدی جمالی نژاد که بعد از ظهر پنج شنبه 19 مهر در همایش شهرداران استان فارس در شیراز سخن می گفت، اصل لازم و کافی برای داشتن موفقیت، پیشرفت، درآمدزایی و تسریع امور در شهرداری ها را اعتماد سازی دانست و گفت: اگر دیوار بی اعتمادی بین مردم و شهرداری ها کوتاه نشود قطعا موفقیتی حاصل نخواهد شد.

وی افزود: قطعا اگر شوراها و شهرداری ها به دنبال موفقیت هستند باید بکوشند تا این اعتماد سازی انجام شود و در غیر این صورت نمی تواند به موفقیت امیدوار بود.

جمالی نژاد ادامه داد: اگر اعتماد باشد، سرمایه گذاری شکل می گیرد، مردم مشارکت می کنند، هزینه های شهرداری ها کم می شود و درآمد شهرداری ها افزایش می یابد و به دنبال آن نیز برنامه ها عملیاتی و موفقیت حاصل خواهد شد.

وی گفت: نقش شهرداری ها یک نقش محلی و منطقه ای نیست بلکه یک نقش ملی است و آنها می توانند در امنیت ملی کشور موثر باشند و ایفای نقش کنند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد: وقتی شهرداری ها و شوراها به عنوان نخستین خاکریز مطالبات مردم خوب عمل کنند می توانند سرمایه های اجتماعی را ارتقاء بخشند.

جمالی نژاد اظهار داشت: در حقیقت نهادهای عمومی و غیر دولتی می توانند حس تعلق خاطر و مسئولیت پذیری را در شهرها بالا ببرند که به دنبال آن امنیت اجتماعی در شهرها نیز بالا می رود و امنیت اجتماعی کشور هم تضمین می شود.

وی ادامه داد: اما اگر این اتفاق نیافتد و نهادهای غیر دولتی خوب عمل نکنند، سرمایه های اجتماعی در شهرها دچار آسیب و خدشه می شوند و به دنبال آن امنیت اجتماعی کم و آسیب های اجتماعی زیاد می شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، سرعت تبدیل روستاها به شهر در استان فارس را زیاد دانست و گفت: این یک اتفاق خطرناک است که باید از سرعت آن کاسته شود.

او گفت: اینکه روستا به عنوان یک نهاد تولید کننده به یک مهاد مصرف کننده تبدیل شود قطعا مسائل و آسیب های بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

جمالی نژاد، ضمن تاکید بر لزوم تقویت جایگاه معاون امور عمرانی استانداری ها تصریح کرد: این جایگاه باید تقویت شود و وظایف گرفته شده نیز جایگزین گردد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: در بحث برنامه محوری امیدواریم علاوه بر کلانشهرها، شهرهای کوچک هم به این سمت حرکت کنند.

وی افزود: در بسیاری از استان ها فقط مراکز استان ها و کلانشهرها برنامه محور هستند و شهرهای کوچک برنامه خاصی در این زمینه ندارند.

                   تصاوير مرتبط

 

کد: 50017253

زمان انتشار: پنج شنبه 19 مهر 1397 08:47 ب.ظ

تعداد نمایش: 241

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.