21 هزار خودرو فرسوده حمل بارشهري نوسازي مي شود

21 هزار خودرو فرسوده حمل بارشهري نوسازي مي شود

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری و مجري طرح نوسازي ناوگان بار شهري در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي اعلام کرد : 21هزار خودرو فرسوده حمل بار نوسازی می شوند .

محسن مسلم خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح 21 هزار خودروی فرسوده حمل بار سنگین، نیمه سنگین و سبک مشمول اسقاط و نوسازی می شوند که 2هزار دستگاه خودروهای سنگین و نیمه سنگین و 19 هزار دستگاه وانت بار هستند.

وی با بیان اینکه در این طرح وزارت کشور، شهرداری ها و اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری مشارکت دارند،گفت: با هماهنگی با بانک های ملی، ملت ، صادرات و تجارت مقرر شده تسهیلات ارزان قیمت به صاحبان خودروهای فرسوده حمل بار ارائه شود .

مسلم خانی ادامه داد :سود تسهیلات 8 درصد است و به خودروهای فرسوده وانت بار تا 20 میلیون تومان و خودروهای نیمه سنگین وسنگین تا 220 میلیون تومان وام تعلق می گیرد.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری افزود: متقاضیان خودروهای حمل بار وانت و کامیونت و سنگین که تا 100 میلیون تقاضای وام دارند با یک ضامن معتبر و بالای 100 میلیون دو ضامن معتبر به بانک های عامل معرفی کنند.

مسلم خانی اضافه کرد: هم اکنون شرکت های خودروسازی زامیاد، ایران خودرو دیزل و تیراژه دیزل آمادگی دارند خودروهای نو را به صاحبان خودروهای فرسوده پس از مراحل اداری و اسقاط خودرو واگذار کنند.

وی افزود: صاحبان خودروهای فرسوده می توانند برای ثبت نام در این طرح هم به سامانه www.taxiholding.ir و یا به صورت حضوری به سازمان های حمل و نقل و تاکسیرانی شهرها مراجعه کنند و ثبت نام در این مرحله رایگان است .

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشوری گفت: اين طرح از هفته گذشته با آغاز به کار دولت دوازدهم آغازشده است و متقاضیان واجدشرایط می توانند ازاین فرصت برای نوسازی خودرو های خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد : این نوسازی اولین مرحله نوسازی ناوگان خودروی فرسوده حمل بار است و به دلیل اینکه خودرو های وانت 10برابر خودرو سواری آلایندگی تولید می کنند و همچنین ظرفیت ثبت نام هم محدود است متقاضیان هرچه زدوتر با استفاده از تسهیلات اعلام شده ثبت نام کنند .

وی اعلام کرد: خودرو ها در شرکت های خودرو سازی آماده تحویل است و از زمان ثبت نام تا یک ماه بعد خودروهای تحویل متقاضیان داده می شود .

به گزارش ایرنا پیش از این هم به منظور کاهش آلودگی هوا در کلان شهر ها در دو مرحله طرح نوسازی تاکسی های فرسوده آغاز شد و در این طرح 78 هزار و 351 تاکسی فرسوده تولید قبل از سال 1386در این طرح ثبت نام کرده اند و تاکنون 53 هزار و 102 خودروی جایگزین، شامل پژو و سمند، تحویل داده شده است.

کد: 50012142

زمان انتشار: یکشنبه 22 مرداد 1396 12:59 ب.ظ

تعداد نمایش: 137

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.