نشست اعضاي شوراي شهر تهران با معاون عمراني وزير كشور تشكيل شد

نشست اعضاي شوراي شهر تهران با معاون عمراني وزير كشور تشكيل شد

رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران با معاون عمران و توسعه امور شهري و روستائي وزير كشور ديدار كردند و مقرر شد به منظور همفكري و همكاري در خصوص مسايل مطرح در حوزه مديريت شهري و شهرداري پايتخت، كميته هاي كارشناسي و همچنين كميته اي با عضويت شهردار تهران، معاون عمراني وزير كشور و رييس شوراي شهرتهران براي همفكري و هماهنگي در خصوص مسايل شهر تهران تشكيل شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، در اين ديدار كه غروب شنبه سيزدهم آبان در وزارت كشور تشكيل شد، محسن هاشمي رييس شوراي اسلامي شهر تهران طي سخناني با اشاره به جمعيت زيادي كه هر روز براي كار از شهرهاي اطراف وارد پايتخت مي شوند، بر همكاري تمامي دستگاه هاي ذيربط براي رفع آلودگي هوا و ترافيك سنگين و كاهش آسيب هاي اجتماعي تهران تاكيد و نقش وزارت كشور و معاونت عمراني اين وزارتخانه را در اين موارد با اهميت ذكر نمود.

وي با اشاره به ظرفيت هاي قانوني موجود براي توسعه حمل و نقل عمومي شهري بر احصاء و بازبيني اين ظرفيتها به منظور تسريع در اجرايي شدن آنها تاكيد نمود.

در اين ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به فضاي خوب ايجاد شده براي همكاري دولت، مجلس و شورا و شهرداري پايتخت براي بررسي و رفع مشكلات حوزه مديريت شهري؛ نظرات و پيشنهادهاي خود را بيان نمودند كه اهم آنها عبارت بود از: نوسازي ناوگان اتوبوسراني و تاكسيراني و برنامه ريزي براي ورود اتوبوس، تاكسي و موتورسيكلت هاي برقي،‌ ضرورت شناسايي درآمدهاي پايدار، تحقق مديريت يكپارچه شهري، رفع مشكلات پيش روي نوسازي بافتهاي فرسوده و معرفي الگوهاي برتر كشوري اين موضوع و ضرورت كاهش آسيبهاي اجتماعي در پايتخت.

اصلاح و بروز رساني قوانين حوزه شهرداري، ضرورت تقويت جايگاه شوراها، استفاده از جايگاه وزارت كشور در كميسيون خاص امور كلانشهر تهران و ساير كلانشهرهاي دولت براي رفع مشكلات حوزه شهرداري ها، تشكيل كميته هاي كارشناسي با هدف راهبري مسايل و مشكلات في مابين شورا وشهرداري تهران و معاونت عمراني وزارت كشور؛ ساير مواردي بود كه اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران به آن اشاره كردند.

در ادامه مهندس افشاني معاون عمران و توسعه امور شهري و روستائي وزير كشور گزارشي از اهم اقدامات وزارت كشور در حوزه مديريت شهري و شهرداري ها بيان و ابراز اميدواري نمود كه تعامل سازنده بين شوراي شهرو شهرداري تهران با وزارت كشور زمينه ساز حل اصولي برخي مشكلات پايتخت و ساير كلانشهرها باشد.

وي همچنين گزارشي در خصوص لوايح تهيه شده در حوزه وظيفه اي شهرداري ها، بيان نمود و گفت: لايحه درآمدهاي پايدار در كميسون هاي مجلس در حال بررسي است و جاي دارد نمايندگان تهران به آن توجه ويژه اي داشته باشند.

افشاني گزارشي در خصوص اقدامات انجام شده براي تامين دو هزار واگن مترو براي كلانشهرها كه سال گذشته در شوراي اقتصاد به تصويب رسيد، ارائه نمود و اضافه كرد: پي گير ايجاد درآمدهاي پايدار شهري با استفاده از ظرفيتهاي قانوني موجود و افزايش سهم شهرداري ها از اعتبارات قانون ماليات بر ارزش افزوده هستيم.

وي همچنين از طرح و ارزيابي كارشناسي مسائل تخصصي حوزه شهرداري پايتخت در كميته هاي كارشناسي متشكل از نمايندگان شورا و شهرداري و وزارت كشور استقبال نمود و مقرر شد كميته اي متشكل از شهردار تهران، رييس شوراي شهر تهران و معاون عمراني وزير كشور تشكيل و دبيرخانه آن در وزارت كشور براي اقدام مشترك تشكيل شود.

در اين ديدار علاوه بر محسن هاشمي رييس شوراي اسلامي شهر تهران، چند تن از اعضاي شورا هم حضور داشتند كه عبارت بودند از: زهرا نژادبهرام، بهاره آروین، زهرا صدراعظم نوري، شهربانو اماني، ابراهيم اميني، حسن رسولی، محمد علیخانی، علی اعطا، آرش حسینی میلانی، مجید فراهانی، حجت نظري و حسن خلیل‌آبادی.

 

تصاوير مرتبط

 

 

کد: 50012998

زمان انتشار: یکشنبه 14 آبان 1396 02:00 ب.ظ

تعداد نمایش: 996

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.