وزیر کشور: روز خبرنگار روز پاسداشت منادیان حقیقت گو برای حفظ آرمان های مقدس ملت است

وزیر کشور: روز خبرنگار روز پاسداشت منادیان حقیقت گو برای حفظ آرمان های مقدس ملت است

وزیر کشور با صدور پیامی به مناسبت روز خبرنگار تاکید کرد: روز خبرنگار به برکت خون شهید صارمی روز پاسداشت منادیان حقیقت گو برای حفظ آرمان های مقدس ملتی است که قدر تلاش فرزندان صدیق خود را در این عرصه خطیر می داند و به آن افتخار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع وزارت کشور، متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن رحیم

جان نباشد جز خبر در آزمون / هر که را افزون خبر، جانش فزون

در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی روزهایی وجود دارد که با مناسبتی خاص پیوند خورده و یادآور حماسه های فرزندان دلیر این آب و خاک است.

در این میان تکریم روز خبرنگار، بزرگداشت خون پاک کسانی است که جان دادند تا حقیقتی گفته شود. 17 مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمد صارمی؛ روز بزرگی است که آحاد جامعه خدمات تلاش گران عرصه خبر و رسانه را ارج می نهند تا راه و رسم حرفه ای و اخلاقی آن شهید گرانقدر تداوم یابد.

روز خبرنگار به برکت خون شهید صارمی روز پاسداشت منادیان حقیقت گو برای حفظ آرمان های مقدس ملتی است که قدر تلاش فرزندان صدیق خود را در این عرصه خطیر، می داند و به آن افتخار می کند.

خبرنگاران به عنوان حلقه واسط مسوولان و آحاد مردم، با فعالیت خستگی ناپذیر و شبانه روزی خود مخاطبان را از وقایع و رویدادهای جامعه آگاه و با ابتکار، خلاقیت و تیزهوشی خود در کسب و انتشار به موقع خبر، شور و نشاط و امید را به جامعه هدیه می کنند و اوج حضور تاثیرگذار خبرنگاران را می توان در عرصه های بزرگ و ملی، به خوبی احساس کرد.

تولید و انتشار اخبار برگزاری مراحل انتخابات در کشور، ایفای نقش هوشمندانه در اطلاع رسانی وقایع امنیتی و حوادث غیرمترقبه، خبر رسانی به موقع در ساماندهی آسیب های اجتماعی، تلاش رسانه ای در جهت احقاق حقوق شهروندی و سامان یابی امور شهری و روستایی و انعکاس حماسه حضور مردم در مناسبت های دینی و ملی از جمله این تلاش هاست.

همچنین تلاش گسترده خبرنگاران و اصحاب رسانه برای پوشش فعالیت های اثرگذار احزاب، تشکل های سیاسی و سازمان های مردم نهاد (NGO) به موازات برنامه های گسترده وزارت کشور برای ارتقاء و ساماندهی حوزه سیاسی و اجتماعی کشور و از جمله احیای مجدد خانه احزاب و حمایت موثر رسانه ها از این روند، مستوجب سپاسگزاری ویژه وزارت کشور از فرد فرد خبرنگاران، عکاسان، تصویر برداران و سایر عوامل رسانه ای و خبری است.

اکنون ضمن بزرگداشت 17 مرداد و ادای احترام به روح بزرگ خبرنگار شهید محمود صارمی و سایر شهدای رسانه، خدمات صادقانه خبرنگاران را ارج می نهم و برای یکایک خبرنگاران آرزوی توفیق در انجام این مسوولیت بزرگ را دارم.

عبدالرضا رحمانی فضلی

کد: 50012112

زمان انتشار: سه شنبه 17 مرداد 1396 09:11 ق.ظ

تعداد نمایش: 118

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.