سی و چهارمين مجمع عمومی اتحادیه تاکسیراني های شهری کشور برگزار شد

سی و چهارمين مجمع عمومی اتحادیه تاکسیراني های شهری کشور برگزار شد

سی و چهارمين مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیراني های شهری کشور سه شنبه 16 مرداد با حضور مديران عامل سازمان ها و واحدهاي تاكسيراني شهري و مديران عامل سازمان هاي بار و مسافر شهرداري ها در وزارت كشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مرتضی ضامنی مديرعامل اتحادیه تاکسیرانی راي شهری کشور و دبير مجمع عمومي اين اتحاديه گزارشي از اقدامات اين اتحاديه ارائه نمود و از نوسازی 61 هزار و 608 دستگاه تاکسی شهری و خارج شدن بيش از 72 هزار دستگاه تاكسي فرسوده در اجراي طرح نوسازي ناوگان تاكسيراني شهري كه از بهمن 94 آغاز شده،‌ خبر داد.

وي با بيان اينكه در اجراي اين طرح 52 هزار و 926 دستگاه تاكسي پيكان از ناوگان خارج شد و بطور ميانگين براي هر دستگاه تاكسي جديد 20 ليتر بنزين در روز صرفه جويي شد، اسقاط بدون جايگزين را از ويژگي هاي طرح ياد شده ذكر نمود و گفت: 74 درصد تاكسي هاي جديد پژو و 26 درصد سمند بوده اند و شركت سايپا هم با دو خودروي برليانس و آريو در طرح شركت كرده كه با حل شدن مشكلات پيش روي گواهي اسقاط شاهد حضور گشسترده اين شركت خواهيم بود.

ضامني همچنين از مذاكرات صورت گرفته با بنياد شهيد و كميته امداد به منظور ارايه تسهيلات به رانندگان در برخي شهرها خبر داد و در ادامه گفت: راه اندازي سامانه متمركز در حوزه نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهري از سوي وزارت كشور به اتحاديه تاكسيراني سپرده شده است.

مديرعامل اتحادیه تاکسیرانی راي شهری کشور همچنين به اقدامات صورت گرفته در حوزه سرويس مدارس اشاره نمود و اظهار كرد: اين حوزه با توجه به اهميت آن نيازمند ساماندهي و توجه بسيار تمامي دست اندركاران امر بويژه سازمانها و واحدهاي تاكسيراني و آموزش و پرورش است و خوشبختانه در ابلاغيه اين موضوع، تمامي موارد به روشني مشخص شده است.

وي به سامانه سپند كه در ارتباط با سرويس مدارس تهيه شده و والدين دانش آموزان نيز مي توانند از آن استفاده نمايند، اشاره نمود و گفت: دوره هاي آموزشي مربوط به اين سامانه براي مجموعه شهرداري ها و آموزش و پرورش در حال برگزاري است.

ضامني در ادامه همكاري هاي صورت گرفته با سازمان تامين اجتماعي براي پيگيري موضوعات مرتبط با رانندگان تاكسي، پيگيري بيمه شخص ثالث رانندگان و نامه وزير كشور به معاون اول رييس جمهوري در اين خصوص و ارجاع موضوع از كميسيون اجتماعي مجلس به شوراي عالي بيمه، مذاكره با بيمه ها در زمينه شخص ثالث را تشريح نمود.

وي همچنين از پيگيري ها براي اجرايي شدن بحث تاكسي امدادگر خبر داد.

در ادامه سی و چهارمين مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیراني های شهری کشور، دكتر هيربد معصومي معاون امور شهرداري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور طي سخناني با اشاره به كارنامه خوب اتحاديه تاكسيراني در طرح نوسازي ناوگان تاكسيراني، گفت: وزارت كشور، سازمان شهرداريها و دهياريها و اتحاديه تاكسيراني بطور جدي پيگير رفع مشكلات رانندگان تاكسي در تعامل با مجلس و دولت و ساير دستگاه ها هستند.

وي همچنين بر ضرورت توجه به ثابت ماندن هزينه كرايه جابه جايي شهروندان تا پايان سال مطابق دستور رييس جمهوري تاكيد نمود.

وي در ادامه از مكاتبه وزير كشور در خصوص استفاده تاكسي ها از CNG با نرخ پايين با هدف كاهش هزينه ها خبر داد.

معصومي افزود: در حوزه تاكسي هاي اينترنتي هدف اصلي ساماندهي ما اين حوزه مطابق ضوابط است و دستورالعملي هم در حال نهايي شدن براي تصويب در مراجع ذيربط هستيم.

در ادامه با انتخاب اعضاي هيات رئيسه مجمع عمومی اتحادیه تاکسیراني های شهری برياست دكتر معصومي رئيس مجمع، بازرس اتحاديه گزارش حسابرسي را ارائه نمود كه به تصويب رسيد.

در ادامه برای انتخاب پنج عضو جدید هیات مدیره و نیز بازرس، رای گیری به عمل آمد که در نهایت با رای اعضای حاضر در مجمع عمومی علوی مقدم مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی مشهد، عنایتی مدیر عامل سازمان مديريت حمل و نقل بار ومسافر شهرداري قائم شهر، رضایی فر مدیرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني گلستان ، عرفان مدیرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني کاشان و سعیدی مدیر عامل سازمان مديريت حمل و نقل بار ومسافر شهرداري اردبیل به عنوان اعضای جدید هیات مدیره و کاظمی معاون تاکسیرانی شهرداری نسیم شهر به عنوان بازرس اتحادیه برگزیده شدند.

 

                        تصاوير مرتبط

 

 

کد: 50016241

زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 11:10 ق.ظ

تعداد نمایش: 227

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.