جلسه ستادهماهنگی وپیگیری مناسب سازی کشور/ تاكيد جمالي نژاد بر اهميت مناسب سازي براي سالمندان و بازنگري در برنامه هاي اين حوزه

جلسه ستادهماهنگی وپیگیری مناسب سازی کشور/ تاكيد جمالي نژاد بر اهميت مناسب سازي براي سالمندان و بازنگري در برنامه هاي اين حوزه

هفتمین جلسه ستادهماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور ۲۱ اسفندماه با حضور جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير کشور و قبادی دانا ریس سازمان بهزیستی کشور و دبیر ستاد و اعضاء قانونی ستاد در سازمان بهزیستی کشور تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مهدي جمالي نژاد در اين جلسه ضمن تاکید بر لزوم و اهتمام مضاعف دستگاههای اجرایی و شهرداری ها و دهیاری ها در زمینه مناسب سازی، بر پیگیری و اجرای مصوبات ستادهای استانی و شهرستانی تاكيد نمود.

وي در ادامه اظهار كرد: علاوه بر جمعیت معلولان با افزایش جمعیت سالمندان نیز روبرو هستیم که اهمیت مناسب سازی را بیش از پیش روشن می کند.

وی با بيان اينكه اجراي اقدامات مرتبط با مناسب سازی در برخي استان ها نياز به پيگيري و توجه بيشتر دارد بر بازنگري اقدامات و برنامه هاي اين حوزه تاكيد نمود.

جمالی نژاد همچنين با اشاره به آمار یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفری معلولان در کشور گفت: تعداد معلولان در حال افزایش می باشد که تصادفات و کارگاه های غیر ایمن از دلایل آن است و از سوی دیگر کارگاه های غیر ایمن در پروژه های عمرانی مشکلات زیادی در رابطه با معلولیت ایجاد می کند.

جمالی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به نبود یا استاندارد نبودن سرویس های بهداشتی اشاره کرد و گفت: این مشکل به ویژه در مسیر های بین راهی وجود دارد.

در این جلسه گزارش عملكرد کمیته های سه گانه ذیل ستاد با عناوین کمیته فنی و تحقیقاتی،کمیته نظارت و حقوقی و کمیته آموزش و اطلاع رسانی ارايه شد.

همچنين مغانلو مدیرکل دفترفنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور و دبیر کمیته فنی و تحقیقاتی گزارش تفصیلی اقدامات شهرداریها و رعایت چک لیست نظارتی مناسب سازی و سایر اقدامات وزارت کشور را بيان نمود.

کد: 50018475

زمان انتشار: سه شنبه 21 اسفند 1397 06:51 ب.ظ

تعداد نمایش: 149

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.