بازخواني تاريخ /// پيام مقام معظم رهبري به نشست منتخبان دومين دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا

بازخواني تاريخ /// پيام مقام معظم رهبري به نشست منتخبان دومين دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا

حضرت آيت الله خامنه اى رهبر معظم انقلاب اسلامى در پيامى به نشست منتخبان دومين دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا با تأكيد بر اينكه مردم سالارى دينى، نظام خدمت رسانى خالصانه و بى منت است، تصريح كردند: اعضاى شوراهاى اسلامى شهر و روستا بايد از اولين روز آغاز به كار و بدون هدر دادن حتى يك روز، مسابقه در خدمت رسانى را آغاز كنند.

متن پيام حضرت آيت الله خامنه اى كه حجت الاسلام والمسلمين محمدى گلپايگانى رئيس دفتر مقام معظم رهبرى آنرا قرائت كرد به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

با تفضلات الهى و توجهات حضرت بقيةالله روحى فداه شوراهاى اسلامى شهر و روستا بار ديگر با انتخاب مردم، وارد ميدان خدمت رسانى به كشور و ملت شد و عرصه ى آزمايشى بزرگ براى منتخبان فراهم گشت. اكنون شما در معرض امتحان الهى و در مركز توقعات و انتظارهاى بحق مردمى قرار گرفته ايد، كه صاحبان حقيقى كشور و چشم به راه خدمات اين نهاد قانونى و مردمى اند. در فرهنگ اسلام، بهترين انسانها كسانى اند كه براى مردم سودمندتر باشند. مردمسالارى دينى برخلاف دموكراسيهاى رياكار و عوامفريب، نظام خدمت رسانى خالصانه و بى منّت است، خدمت از سرِ اداى وظيفه و همراه با پاكدستى و پاكدامنى.

نخست بايد بخاطر اعتمادى كه مردم به شما نشان داده اند، شكرگزار خداوند و قدردان مردم باشيد. و آنگاه از اولين روز آغاز به كار و بدون هدر دادن حتى يكروز، شانه به زيربار سنگينى كه بر عهده ى شما نهاده شده بدهيد و مسابقه در خدمت رسانى را آغاز كنيد.

مهمترين توصيه ى اينجانب اولاً مربوط به سياست ها و برنامه هاى كارى شما و سپس درباره ى گزينش مديريت شهر و روستا است. تسهيل زندگى مردم در كارهايى كه به شهرداريها مربوط است، برطرف كردن معضلات شهر و روستا، سالم سازى محيط زيست، حفظ اصالت اسلامى و ملى در ساخت و سازها، استقرار بخشيدن به جو اسلامى و فرهنگىِ سالم، پرداختن به نيازهاى فورى تر در عين اهتمام به كارهاى زيربنايى، اولويت دادن به مناطق مستضعف نشين، تأثيرناپذيرى از نفوذ ثروتمندان و جاذبه ى ثروت، رعايت دقيق قوانين و عدم تخطى از آن با حيله هاى شبه قانونى، رعايت ويژه ى محرومان، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بيت المال با تجملات زائد و سفرها و مراسم غيرلازم، و در يك كلمه رعايت تقوا و تدبير و پشتكار، و بهره گيرى از دانش و تجربه، مواد عمده ى توصيه ى نخست اينجانب است.

درباره ى انتخاب مديريتهاى شهر و روستا توصيه مى كنم امانت و ديانت و كفايت اشخاص را ملاك گزينش قرار دهيد. رفاقتهاى شخصى و حزبى و ملاحظات سياسى به هيچ رو، نبايد مجوز گزينش مديران فاقد ملاكهاى اصلى شمرده شود. به شهردار برگزيده ى خود كمك و فرصت دهيد و از او مسؤوليت و پاسخ بخواهيد و در برابر كوتاهيها يا كجرفتاريها بى تفاوت نمانيد و به وظيفه ى قانونى خود عمل كنيد. و اين همه را از جنجال و غوغاگرى كه امروز متأسفانه بعضى بجدّ، طالب آنند، دور نگهداريد.

برادران و خواهران گرامى، بدانند كه وعده و ادعا براى قانع كردن مردم كافى و كارآمد نيست. مردم وفادار ما، تشنه ى عمل و صداقت اند و هرجا از آن نشانى ببينند همدلى و همكارى و وفادارى خود را نثار مى كنند. دوران چهارساله دوران آزمايش شما در چشم مردم نيز هست.

كار امروز شما، داورى فرداى مردم و حكم عادلانه ى ذات اقدس الهى در يوم الحساب را تعيين خواهد كرد. توفيق همه ى شما عزيزان را از خداوند متعال مسئلت مى كنم. والسلام عليكم و رحمةالله

سيدعلى خامنه اى- 6 ارديبهشت 1382

کد: 5009176

زمان انتشار: دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:16 ب.ظ

تعداد نمایش: 63

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.