جلسه کمیته زیر ساخت ستاد اربعین بریاست مهندس خندان دل در مرز خسروی تشکیل شد

جلسه کمیته زیر ساخت ستاد اربعین بریاست مهندس خندان دل در مرز خسروی تشکیل شد

مهندس خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير کشور و رئيس كميته زير ساخت ستاد مركزي اربعين حسيني و معاونان عمرانی استانداریها بعداز ظهر روز پنجشنبه 18 مرداد در دومین روز از همایش معاونان عمرانی استانداریها که در کرمانشاه برگزار شد، از مرز خسروی در این استان بازديد نمودند و سومین جلسه اين كميته نيز در این مرز تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور، جلسه یادشده با موضوع تعامل استان های معین مرزهای مجاز شامل مهران، شلمچه، چزابه و خسروی و با هدف تکمیل زیرساختهای این مرزها به ریاست مهندس خندان دل و با حضور 21 نفز از معاونان عمرانی استانداریها تشکیل شد.

در ابتدای ورود مهندس خندان دل و معاونان عمرانی استانداریها به مرز خسروی از زیرساختهای این مرز، پایانه مرزی آن و آخرین اقدامات عمرانی صورت گرفته بازدید شد.

در ابتدای سومین جلسه كميته زير ساخت ستاد مركزي اربعين حسيني، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه و رییس کمیته زیرساخت استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های در دست اقدام ارایه و در ادامه معاونان عمرانی استانداری های ایلام، خوزستان و کرمانشاه انتظارات خود را از استانهای معین مرزهای مجاز شامل مهران، شلمچه، چزابه و خسروی بیان نمودند.

در ادامه مجید عبدالهی دبیر کمیته زير ساخت ستاد مركزي اربعين حسيني طی سخنانی گفت: كميته زيرساخت به عنوان يكي از كميته هاي چهارده گانه ستاد مركزي اربعين حسيني امور مربوط به پروژه هاي عمراني در حوزه هاي راه هاي مواصلاتي، زيرساخت هاي آب و برق، زيرساخت هاي ارتباطي و مخابراتي و زيرساختهاي اسكان زائران را برنامه ريزي و بر اقدامات اجرايی نظارت مي نمايد.

وی اضافه کرد: تمامي وظايف اين كميته در قالب يك برنامه و نقشه راه تنظيم و به منظور انجام اقدامات لازم و ايجاد هماهنگي ها به تفكيك مرزهاي چهارگانه به استانداري هاي ذيربط ابلاغ شده است.

سپس معاونان عمرانی استانداری های معین گزارشی از آخرین اقدامات خود برای آمادگی به منظور افزایش کیفیت برگزاری مراسم اربعین97 شامل احداث زیرساختهای ماندگار بیان نمودند.

در ادامه  مهندس خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير کشور و رئيس كميته زير ساخت ستاد مركزي اربعين حسيني طی سخنانی با توجه به اهمیت تکمیل زیرساختها و ابلاغ برنامه های اجرایی مربوطه بر همراهی و همکاری جدی معاونان عمرانی استان های معین مرزهای مجاز برای تکمیل و اتمام پروژه های عمرانی و تامین برخی تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز در منطقه تاکید نمود.

در پایان این جلسه که بریاست مهندس خندان تشکیل شد، مقرر گردید استان های معین اقدام لازم را به منظور اعزام یک ست کامل ماشین آلات عمرانی به مرزهای مجاز ظرف ده روز آینده عمل آورند.

همچنین مقرر گردید سرویس های بهداشتی و حمام تا پایان شهریور توسط استانهای معین در اراضی پیش بینی شده، ایجاد شود.

در ان جلسه با توجه به اهمیت موضوع مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان، گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه زیرساختی توسط معاون عمرانی استانداری این استان بیان و مقرر شد در صورتی که نیاز به پشتیبانی و حمایت از طرف استان های معین وجود داشته باشد، مراتب به کمیته زیرساخت ستاد مرکزی منعکس تا هماهنگی های لازم برای آن صورت پذیرد.

 

کد: 50016255

زمان انتشار: پنج شنبه 18 مرداد 1397 07:22 ب.ظ

تعداد نمایش: 311

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.