مهندس رستمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان در سفر به استان فارس:

اشتغال پایدار روستاییان در دستور کار است

 اشتغال پایدار روستاییان در دستور کار است

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهندس شاپور رستمی در مراسم نکوداشت روزشوراها در جهرم با بیان اینکه با توجه به هماهنگی بین مجلس و دولت اقدامات توسعه و بلند مدت بسیار خوبی در حال شکل‌گیری است، اظهار داشت: یکی از این اقدامات پیگیری کمیسیون عمران مجلس در خصوص تأمین قیر برای شهرهای زیر 50هزار نفر جمعیت با اعتبار 713 میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه در کشور نزدیک به یک هزار و 244 شهر وجود دارد، گفت: 126 هزار نفر به عنوان شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به نوعی کار برنامه‌ریزی و نظارت را در سطح کشور انجام می‌دهند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه هرچه آشنایی به قوانین و مقررات بیشتر باشد قطعاً منابع درآمدی بیشتری می‌توان داشت، افزود: در قوانین و مقررات بسیاری از موارد وجود دارد که به‌دلیل عدم آشنایی امکان دسترسی به منابع فراهم نمی‌شود و در این راستا برنامه آموزش دهیاران و شوراها در دستور کار داریم.

وی  از پیگیری تنظیم  آیین‌نامه استخدامی دهیارها خبر داد و خاطرنشان کرد: دهیاران حقوق مناسب دریافت نمی‌کنند و تنظیم  آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها و امنیت شغلی پایدار دهیاران بدین منظور در حال پیگیری است.

رستمی با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی تصریح کرد: در حال حاضر با اعطای وام‌هایی با بهره کم و سود نزدیک به 4 درصد کمک به اشتغال و درآمد پایدار روستاییان در دستور کار است.

وی افزود: گردشگری یک ظرفیت پایدار در طرح توسعه روستاها و اشتغال‌زایی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا مانع از مهاجرت روستاییان به شهر شود.

کد: 50015169

زمان انتشار: یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 10:00 ق.ظ

تعداد نمایش: 165

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.