بازديد مهندس افشاني از مرز ايلام/ تاكيد بر تكميل زیرساخت های مسیر ایلام – مهران تا 5 آبان

بازديد مهندس افشاني از مرز ايلام/ تاكيد بر تكميل زیرساخت های مسیر ایلام – مهران تا 5 آبان

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزیر کشور بر تداوم تلاش‌ ها برای تکمیل زیرساخت‌های اربعین در مسیر ایلام - مهران تاکید کرد و گفت: زیرساخت های لازم برای اربعین در مرز مهران باید تا پنجم آبان به سرانجام رسیده و تکمیل شود.

به گزارش ایرنا، سید محمدعلی افشانی روز چهارشنبه 19 مهر در نشست ستاد اربعین در مرز مهران اظهار کرد: مرز مهران به عنوان یکی از پر ترددترین مرز زمینی کشور در ایام اربعین حسینی شاهد تردد میلیونی زائران حسینی خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت زیرساخت های ارتباطی در مسیر ایلام - مهران افزود: در حال حاضر پروژه های زیادی در قطعه های مختلف در دست اجرا است که باید تلاش کنیم تا بتوانیم تا قبل از ایام اربعین و تا پنجم آبان تکمیل و و زیر بار ترافیک قرار گیرند.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزیر کشور یکی از مهمترین مباحث زیرساختی در استان ایلام و مرز مهران را توجه به آینده نگری و تدوین برنامه های جامع برای پروژه ها دانست و یادآور شد: باید با آینده نگری و تدوین برنامه های جامع نسبت به اجرای پروژه های زیرساختی در مرز مهران اقدام کرد، چرا که تردد از این مرز قطعا در آینده بیشتر خواهد شد.

افشانی از تکمیل پروژه چهارخطه کردن محور ایلام - مهران تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: برای اجرای پروژه های زیرساختی در مرز مهران دیگر برنامه های کوتاه مدت نباید اجرایی شود و از برنامه های بلندمدت و کارهای اساسی استفاده کرد.

وی با اشاره به افزایش تردد خودروها در ایام منتهی به اربعین و پس از بازگشت زائران؛ از نیروهای انتظامی و بویژه پلیس راه خواست با گسیل امکانات و تجهیزات خودرویی و انسانی خود نظارت ببیشتری برای رفت و آمد زائران داشته باشند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شد.

وي تصريح كرد: ضمن اینکه باید سایر دستگاه های اجرایی نیز همکاری تنگاتتنگی با نیروهای انتظامی داشته باشند.

 معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزیر کشور همچنين از مسئولان راه و شهرسازی استان خواست به پیمانکاران تاکید کنند در فرصت باقیمانده به صورت سه نوبته کار کنند تا بتوان پروژه هایی را که قابلیت تکمیل شدن دارند، قبل از ورود زائران به بهره برداری برسانیم.

گفتنی است معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزیر کشور به منظور بازدید از پروژه های زیرساختی محو ایلام - مهران صبح چهارشنبه 19 مهر وارد ایلام شد و از نزدیک در جریان روند اجرایی آنها قرار گرفت.

در اين جلسه همچنين قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام گفت: تکمیل زیرساخت های مرز مهران و دهلران برای تردد زائران در استان شتاب خاصی گرفته است.

وي افزود: 20 پروژه راهسازی در مسیرهای مختلف استان در حال انجام است که تلاش می شود پروژه های را که قابلیت تکمیل شدن دارند تا قبل از ایام اربعین امسال تکمیل و مابقی نیز در سال آینده تکمیل می شوند.

وی تاکید کرد: در بازدیدهای میدانی که از پروژه های در دست اجرای استان بعمل آمد دستورات لازم برای رفع نواقص انجام و لیست نیازمندی های اربعین استان نیز احصا شده است.

استاندار ایلام یادآور شد: پیمانکاران در فرصت باقیمانده تا اربعین با جدیت تمام کار کنند و پروژه های حساس را تا قبل از اوج تردد زائران تکمیل کنند، مشکلات اعتباری آنان نیز به زودی برطرف خواهد شد.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: برخی از نیازهای اربعین استان به استان های معین واگذار شده و آمادگی کامل برای رفع این نیازمندی ها از سوی این استان ها نیز اعلام شده است.

وی خواستار استفاده از ظرفیت های مردمی در بحث اربعین در استان شد و گفت: گردشگری مذهبی باید در استان مورد توجه قرار گیرد تا همه مردم از این مهم درآمد و اشتغالزایی داشته باشند.

کد: 50012722

زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 01:58 ب.ظ

تعداد نمایش: 376

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.