جمالی نژاد: بهره برداری از پروژه های عمرانی دهه فجر امسال نسبت به سال قبل رشد خوبي دارد

جمالی نژاد: بهره برداری از پروژه های عمرانی دهه فجر امسال نسبت به سال قبل رشد خوبي دارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه دردهه فجر سال گذشته 18 هزارو 203 پروژه عمرانی در کشور افتتاح شد و در دهه فجر امسال 22 هزار و 335 پروژه عمرانی به بهره برداری می رسد گفت: علی رغم فضاسازی ها و تبلیغات دشمنان، شاهد بهمن متفاوتی از لحاظ بهره برداری از پروژه های عمرانی هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی‌نژاد که 16 بهمن در برنامه روي خط خبر شبکه خبر سیما سخن می گفت، افزود: در دهه فجر سال گذشته 3045 پروژه عمرانی ملی و در دهه فجر سال جاری 3362 پروژه عمرانی ملی به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: تعداد پروژه های استانی که در دهه فجر سال 96 در کشور به بهره برداری رسید، 8732 پروژه بود که این رقم در دهه فجر سال جاری به 9772 رسید.

وی تاکید نمود: در شرایطی که دشمنان می خواهند القا نمایند که کارهای عمرانی در کشور متوقف شده ولی از لحاظ بهره برداری از پروژه های عمرانی سال پرکار و پرنشاطی داشته ایم و اجرای پروژه ها همچنان در حال اجراست.

وی افزود: تنوع پروژه های عمرانی در کشور بسیار زیاد است و طیف وسیعی از پروژه ها نظیر تفریحی، گردشگری، بهداشتی، صنعتی، ورزشی، عمران شهری، ... را در بر می گیرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنين اعلام كرد: در دهه فجر سال جاري با همکاری بسیج سازندگی اجراي40 هزار پروژه زودبازده و كم هزينه در روستاها و شهرهای کوچک كشور آغاز شد که نيمه سال آينده به بهره برداري مي رسند و در حقیقت مصداق توزیع عادلانه امکانات هستند.

جمالی نژاد اضافه کرد: این پروژه ها می توانند در شهرهای کوچک و روستاها اشتغال و سرانه های فرهنگی و ورزش ایجاد نمایند و حاکی از نشاط و شادابی و انگیزه در جامعه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های نیمه تمام موجود در کشور هم اشاره نمود وگفت: اتمام این پروژه ها از دغدغه های دولت است و واگذاری آنها به بخش خصوصی و نهادهای غیردولتی برای تکمیل و بهره برداری، با توجه به اعتباراتی که برای آنها هزینه شده، باید از اولویتهای تمامی مسوولان باشد.

وی با بیان اینکه حدود 76 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که تکمیل آنها نیازمند اعتباری بالغ بر 500 هزار میلیارد تومان می باشد، اظهارکرد: بخشی از این پروژه ها انتفاعی است و حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران می تواند اتمام آنها را تسریع نماید.

وی با اشاره به اینکه تاکنون پنج هزار پروژه واگذار و 15 هزار پروژه هم برای واگذاری احصاء شده، گفت: تاکنون میزان کمی از پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شده و یقینا باید در این زمینه همت بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه فعال شدن پروژه های عمرانی در تمامی اقشار مردم همدلی و رفاقت ایجاد می کند و مردم از آن لذت می برند، بر ضرورت برنامه ریزی برای واگذاری پروژه های انتفاعی به سرمایه گذاران و بخش خصوصی تاکید نمود.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین گفت: یکسری از پروژه های فرهنگی، ورزشی، تفریحی نیمه تمام را می توان به دستگاه های غیردولتی نظیر شهرداری ها واگذار نمود.

وی اضافه کرد: برخی از این پروژه ها را دستگاه های متناظر فرهنگی و ورزشی آغاز کرده اند و شهرداری ها با توجه به وظایف خود در حوزه های فرهنگی و ورزشی و تفریحی می توانند در تکمیل و بهره برداری آن ورود جدی پیدا نمایند.

 

کد: 50018272

زمان انتشار: سه شنبه 16 بهمن 1397 11:41 ب.ظ

تعداد نمایش: 255

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.